Jeep Garage  - Jeep Forum banner

Sub installeren met standaard radio!

1 reading
69K views 47 replies 17 participants last post by  YounGun  
#1 · (Edited)
was zeker een leuke tijd en blij dat het klaar is :)
 
  • Like
Reactions: AZ08
#6 ·
Ziet er goed uit, maat. Ik heb onlangs een vergelijkbare installatie met de mijne gedaan, maar de versterker in de gereedschapsbak gemonteerd. Maar ik moet wel zeggen: MAAK DIE MOTORRUIMTE SCHOON! LOL.
 
#7 ·
Ziet er goed uit, maat, ik heb laatst een vergelijkbare installatie met de mijne gedaan, maar de versterker in de gereedschapsbak gemonteerd. Maar ik moet zeggen: MAAK DIE MOTORRUIMTE SCHOON! LOL.
+1 voor het schoonmaken van de motorruimte... ik heb hem deze zomer schoongemaakt en ontvet, maar hij wordt snel vies haha
 
#8 ·
Ik zou de subs naar achteren plaatsen, ze zullen veel beter en luider klinken
 
#9 ·
i would place the subs facing back, they will sound alot better and louder
Dat is niet per se waar, aangezien basfrequenties niet directioneel zijn. Dat gezegd hebbende, is er voor elke gegeven ruimte (vooral een afgesloten ruimte) een optimale plaatsing (verschillend per sub/behuizing/cabine) voor de beste luisterervaring.

Als je het geluid mooi vindt als ze naar boven gericht zijn, houd ze dan zo, het ziet er ook strak uit.:thumbsup:
 
#10 ·
Wat betreft het aftappen van de luidsprekerdraden die van de versterker komen, ik heb de bekleding daarachter nog niet verwijderd om de versterker te bekijken, maar wat ik wil weten is in welke kleuren draden je hebt getapt en hoe je wist welke welke is. Staat het erop of heb je naar de luidsprekers van de achterdeur gekeken en gezien welke draadkleur naar welke ging? Welke line-out converter heb je ook gebruikt? Is het een high-level output of een rca output?
 
#11 ·
Nou, wat betreft het aftappen van de luidsprekerdraden die van de versterker komen, ik heb de bekleding daarachter niet verwijderd om naar de versterker te kijken, maar wat ik wil weten is welke kleuren draden je hebt afgetapt en hoe je wist welke welke is. Staat het erop of heb je naar de luidsprekers van de achterdeur gekeken en gezien welke draadkleur naar welke ging? Ook, welke line-out converter heb je gebruikt? Is het een high-level output of een rca output?
Ik zal voor je antwoorden, want ik heb dit afgelopen weekend gedaan. Raadpleeg het bedradingsschema hier: http://wkjeeps.com/wk_audio_pinouts.htm. Zorg ervoor dat je de VERSTERKTE DRADEN aftapt.

Merk op dat de enige full range luidsprekers (als je het fabriek BA-systeem hebt) de luidsprekers van de achterdeur zijn, dus die wil je aftappen om het beste uit je LOC te halen.

Wat LOC's betreft, iedereen heeft zijn eigen mening, maar ik ben persoonlijk voor de PAC SOEM-T gegaan, en het was plug & chug, super gemakkelijk. (zet luidsprekerniveau om in RCA-lijnniveau)

http://www.amazon.com/PAC-SOEM-T-2-...annel-Line-Out-Converter/dp/B003550RLE/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1327458103&sr=8-1

Ook een product dat ik merk dat niemand ooit vermeldt, maar dat het leven gemakkelijker maakt, vooral vanwege de krappe ruimte en de strakke kabelbomen, zijn deze (hebben me waarschijnlijk een hoop tijd bespaard, om nog maar te zwijgen van GEMAKKELIJK verwijderbaar en ze splitsen je draden praktisch niet):

http://www.amazon.com/Posi-tap-Conn...-Gauge-Wire/dp/B00389UT3I/ref=sr_1_2?s=automotive&ie=UTF8&qid=1327458253&sr=1-2

Voor meer info over hoe de posi-taps werken, zie dit:
http://www.posi-lock.com/posiplug.html
 
#12 · (Edited)
Ja, ik heb het pin-out diagram van wkjeeps.com gebruikt en wat betreft mijn line output converter, ik heb de scosche LOC van crutchfield gebruikt en de output was RCA's.
 
#13 ·
Ik weet niet of je ĂĽberhaupt bent teruggegaan, maar alsjeblieft, alsjeblieft, alsjeblieft, plaats een soort plastic of rubberen doorvoer in de firewall waar je voedingsdraad doorheen gaat. Het laatste wat je wilt, is dat die draad door de isolatie schuurt en aardt op je firewall. Slechte, slechte dingen gebeuren, ik heb het uit de eerste hand gezien van andere garages.

Doe ook een kabelbeschermer om die voedingsdraad onder de motorkap, dan smelt hij niet door de hitte van je motor tijdens lange ritten en dergelijke.
 
#16 ·
Waar heb je je externe (blauwe) draad aangesloten om je versterker met de auto aan te zetten?
De gemakkelijkste plek is de sigarettenaansteker. Klik de rand eruit en zet daar een posi-tap op. Je kunt de kabel gemakkelijk van daaruit onder het neerklapbare paneel onder het stuurwiel naar de dorpels van de vloerplaat leiden, waar je naar de versterker achterin kunt lopen.

Ik heb ook een schakelaar in lijn voor de mijne bedraad, zodat ik de sub naar believen aan/uit kan zetten. Lijkt echt te helpen bij koude starts in de winter, zodat die versterker niet alle extra energie opslurpt.
 
  • Like
Reactions: imdabeast2114
#18 ·
#21 · (Edited)
en ik heb het eigenlijk een beetje veranderd... koos voor de kicker 4ga power/ground, dubbele 12" Pioneer Champion Series subs en een 1800w kenwood mono hier is een link naar de video....
http://www.youtube.com/watch?v=m0SenSmqwG4
 
#22 ·
en ik heb het eigenlijk een beetje veranderd... koos voor de kicker 4ga power/ground, dubbele 12" Pioneer Champion Series subs en een 1800w kenwood mono hier is een link naar de video....

http://www.youtube.com/watch?v=m0SenSmqwG4
Ziet eruit als een degelijke build. Ik ben meer een SQ-man, vandaar mijn keuze voor een meer ingetogen systeem. Ik vond het ook best interessant dat je je meer concentreerde op de trillingen van de andere delen van je auto dan op de subs zelf (wat precies het tegenovergestelde is van waar ik me op concentreer). :rolleyes: Dat gezegd hebbende, ziet het eruit alsof je een behoorlijk schone installatie hebt.

Misschien ben ik paranoĂŻde, maar ik ben blij dat ik mijn versterker onder de vloer in de laadruimte/gereedschapsruimte heb geplaatst. Beveiligingshoezen schreeuwen dat ik spullen heb om te stelen, kom het halen en ik denk niet dat ik al die apparatuur ooit achter in mijn Jeep zou plaatsen, tenzij je ook een mooi beveiligingssysteem hebt.

Zo ja, welk type heb je? (denk erover om er binnenkort een te installeren).:thumbsup:
 
#23 ·
^ Ja. Mee eens. Mijn box is aan de vloer vastgeschroefd en mijn 4-kanaals zit net als die van jou in de vloer. Mijn sub-versterker zit achter het paneel aan de passagierskant, waar vroeger de satellietontvanger zat.

Kort verhaal, vorig jaar kwam er een orkaan langs en iedereen had zijn auto's in de parkeergarage van de kazerne. Op een gegeven moment kwamen er een paar klootzakken langs en sloegen de ramen in en pakten elke touchscreen die ze zagen. Ik heb ongeveer $2.000 aan HQ-spullen en er is niet bij mij ingebroken omdat het eruitziet als een generieke Alpine single din deck. Het is eigenlijk de hifi CDA-117. Al de rest ziet eruit als fabriek. Idioten.
 
#25 ·
^ Op een gegeven moment kwamen er een paar klootzakken langs, sloegen de ramen in en pakten elke touchscreen die ze zagen. Ik heb ongeveer $ 2.000 aan HQ-spullen en bij mij is niet ingebroken omdat het eruitziet als een generieke Alpine single din deck. Het is eigenlijk de hifi CDA-117. Al de rest ziet er fabrieksmatig uit. Idioten.
Gelukkig is de criminele bevolking meestal dom en nemen ze alleen wat in het zicht is, daarom heb ik gekozen voor de versterker in de laadruimte.

Als je niet bekend bent met mijn setup, klik dan op de link in mijn handtekening. ;)
Dat is een behoorlijk zieke setup, de mijne is veel generieker en ik gebruik nog steeds de standaard REC-unit met een LOC. Ik overweeg echter wel om de Boston SE's te versterken. Helaas, aangezien ik mijn REC leuk vind, zou ik de uitgangen van de standaardversterker moeten gebruiken (om niet met CANBUS te knoeien), over moeten bedraden naar de andere versterker en dan terug naar de standaard luidsprekerkabelboom (om te voorkomen dat de hele zweep opnieuw bedraad moet worden). Ik denk dat het teveel PITA is.:mad:
 
#26 ·
Ik heb iets met mijn canbus gedaan toen ik een PAC probeerde te gebruiken. Ik weet niet zeker wat ik heb gedaan, maar uiteindelijk heb ik het deck op de ouderwetse manier bedraad, omdat ik toch al de rest opnieuw moest schrijven. Ik overweeg om het gewoon naar een winkel te brengen, omdat ik er geen zin in heb om ermee bezig te zijn.
 
#27 ·
Ik heb iets met mijn canbus gedaan toen ik een PAC probeerde te gebruiken. Ik weet niet zeker wat ik heb gedaan, maar uiteindelijk heb ik het deck op de ouderwetse manier bedraad, omdat ik toch al de rest opnieuw moest schrijven. Ik overweeg om het gewoon naar een winkel te brengen, omdat ik er geen zin in heb om ermee bezig te zijn.
LOL Ik ben blij dat ik de tijd heb genomen en het de eerste keer willekeurig goed heb gedaan. Ik had foto's moeten maken en een bouwverslag moeten maken, maar ik had niet echt een vriend die me hielp en ik was te lui om foto's te maken. Ik ben gewoon blij dat het als een kampioen werkt. Het enige zwakke punt is mijn $3 walmart oplichtende schakelaar waarvan het licht al is uitgevallen. POS Made in China...en ik ben te lui om het te ruilen...
 
#28 ·
Ja. Ik heb de nieuwe deck geĂŻnstalleerd en hij ging niet aan. Ik heb ook de REC opnieuw geĂŻnstalleerd en die ging ook niet aan. Ik reageerde zo ongeveer als de meme waarin de man zegt: "Ffffffffffuuuuuuuuuuu cccccccc kkkkkkkkk!" omdat ik de volgende dag 400 mijl moest reizen. Het was een ZEER stille en LANGE rit.
 
#31 ·
Als je op die pagina naar beneden scrolt naar de versterker-pinouts, zouden ze perfect overeen moeten komen...
 
#33 ·
Dat is vreemd. Om er zeker van te zijn dat we op dezelfde pagina zitten, kijkt u naar de versterker achter het trim paneel in de kofferbak, toch? Als u helemaal geen grijze draden hebt aangesloten op die pinouts, is het mogelijk dat u een andere kabelboom hebt (van een andere Jeep uit een ander jaar).
 
#36 ·
Ik heb het opgelost. Ik weet niet waar ik gisteren naar keek. Eén ding echter... Ik heb mijn afstandsbediening in de sigarettenaansteker in de laadruimte getikt, dus mijn versterker staat altijd aan. Met het licht aan en de versterker de hele tijd aan, vraag je er gewoon om gestolen te worden, dus is er ergens anders achterin om de afstandsbediening op aan te sluiten? Zou een andere versterkte luidsprekerkabel daarvoor werken of zou ik een van de FUSED B+ draden van de C2-standaard versterkeraansluiting kunnen gebruiken? Als ik hem van de sigarettenaansteker vooraan had laten lopen, had ik een schakelaar geplaatst, maar het was gemakkelijker om het in de laadruimte te doen en nu heb ik die optie niet.